top of page

סוגי שערים חשמליים

שערים נגררים

 

שערים אשר נעים ימינה ושמאלה על מסילה בקו ישר. המסילה יכולה להיות ברצפה או על התקרה, כמו כן ישנן קורות קונזוליות כך שהשער תלוי על שתי גלגלות כך שהשער ״מרחף בשטח המפתח״ בשיטה זאת בדרך כלל משתשמשים בשערים גדולים כגון מפעלים וכניסה ליישובים. 

מסילה תחתונה הינה מסילה על הרצפה מבוטנת או מוצמדת לקרקע על ידי ברגים, בעלת חתך עגול או בצורת v.

גלגלים בחתך תואם נעים על המסילה בקרקע, מסילות עליונות הינן מסילות שמוצמדות לתקרה והשער בעצם תלוי עליהן.
מנועי השערים הנגררים הן בעלי גלגל שיניים ובעזרת פס שיניים או שרשרת המוצמדים לשער, גלגל השיניים של המנוע מניע את השער קדימה ואחורה. בתוך המנוע מותקנת בקרה אשר שולטת על תנועתו של השער.  


 שערי כנפיים

שער כנפיים הינו שער בעל משקוף עליו השער תלוי בעזרת צירים, ניתן לראות שערי כנפיים המורכבים משני כנפיים, או כנף אחת גדולה. מונעים ע״י מנועי בוכנה אשר יוצרים את תנועת פתיחת וסגירת השער של 110 מעלות. ישנם מנועי גלגל אשר נוסעים על הרצפה אשר יכולית לתת לנו  זווית פתיחת שער של מעל 180 מעלות (כל עוד השער יכול לנוע לזוויות אלה). על מנועי הכנף שולטת בקרה אשר מתאמת בין המנועים ויוצרת סנכרון בין שני השערים כך שיוכלו לעבוד ביחד בלי להפריע אחד לשני. 

 מחסומי זרוע

 

מחסומים הינם הדרך הזולה והמהירה ביותר לסגור מפתח לשם בקרת חניה, מחסום זרוע הינו מתקן אשר מורכב מגוף המחסום, והזרוע אשר עולה ויורדת, כאשר המחסום סגור זרוע המחסום אופקית ובכך סוגרת את המפתח, כאשר הוא פתוח זרוע המחסום ניצבת לקרקע ובכך פותחת את המפתח למעבר רכבים. בתוך גוף המחסום נמצע מנוע המחסום, גיר המחסום, בקרה אשר שולטת על תנועתו ומנגנוני הבטיחות שלו, שלא ירד על רכבים, ומערכות הפתיחה שלו אשר מפעילות אותו.

 דלתות מוסך

דלתות אלה מורכבות מפאנלים  מפח או יחידה אחת מסגרת ברזל או אלומיניום. דלתות אשר ניצבות לקרקע במצב סגור , כאשר הן נפתחות הן עולות ונהפחות מקבילות לקרקע, ובכך מאפשרים לרכב לעבור מתחתיהם ובכך להכנס לחנייה. דלתות אלה מאוזנות בעזרת מנגנוני קפיצים אשר מאפשרים תנועה קלה על המנוע וגם במקרה של הפסקת חשמל,  במקרה זה צריך להרים את הדלת בצורה ידנית לאחר נטרולה מהמנוע.

​סורגים נגללים

תריסים או סורגים נגללים, עשויים מרצועות פח או אלומיניום, אשר מחוברות יחד ליצירת התריס, מבנה הרצועות מאפשר תנועה בין הרצועות אשר נגללות על ציר מסתובב, כמו כן קיימים משקופים מצדי התריס שהן מסילות התריס בהם הוא נע.

כאשר התריס נפתח, הציר העליון מסתובב, ומסובב עליואת התריס, כך נוצרת פתיחת התריס או הסורג. כאשר הציר העליון מסתובב לצד השני הוא מוריד את הצריס במסילותיו למטה ובכך סוגר את המפתח.

בטיחות בשערים חשמליים

​תאי פוטו

תא פוטו או ה״עין״ של השער, היא מערכת בטיחות, כוללת שני מעגלים בכיסוי פלסטיק, אחד משדר המשדר קרן אל היחידה השנייה, מקלט התא פוטו, מקלט הפוטו מתרגם את הקרן הזאת לאות חשמלי אשר לוח הבקרה של השער יכול לקבל. כאשר חוצים את העין של השער השער עוצר ופותח, ובכך מונע התנגשות השער עם רכבים או אנשים. ניתן ומומלץ להתקין מספר זוגות עיניים, ובכך להגדיל את ״המודעות״ לסביבתו ולהפוך אותו ליותר בטוח.

 

ספי בטיחות מגומי

ספי גומי אלה הינם רכיב אשר מורכב ממנגנון מכני או חשמלי אשר מחובר לגומי בחתכים שונים בהתאם למקום ההתקנה. כאשר נוגעים בגומי זה ניתנת לבקרת המנוע פקודה לעצור או לעצור והלפוך כיוון. מגיע באורכים שונים ניתן להתקנה אופקית או אנכית בהתאם לאיזור בו אנו מתקינים אותו על השער. ניתן להשתמש בו למניעת התפסות איברים בשערים בהם ניתן להכניס ידיים ורגליים בתוך מסגרתם. ניתן למנוע המחצות בשערי כנף או לאיזור בו השער הנגרר נפתח אליו.

גלאי לולאה מגנטית להגנה

יחידה זאת היא בעצם גלאי מתכות, על ידי חריצת הקרקע והשחלת כבלים בצורת מרובע, אנו יוצרים שטח בטיחות שרכב העומד עליו לא יפגע מהשער. הלולאה בקרקע מגלה מתכות בלבד ולכן לא מגלה הולכי רגל מה שאומר שבשער צריכות להיות מותקנות עיניים (תאי פוטו) להגברת הבטיחות.   


בקרה ושליטה על שערים חשמליים

 

בקרה לשער נגרר

לוח בקרה לשער נגרר הוא לוח שיש שליטה על מנוע אחד, כמו כן יש לו כניסה למפסקי גבול, לשערים נגררים יש מפסק גבול אשר אומר לבקרה מתי לעצור בפתיחה ובסגירה. כמו כן יש ללוח כניסות של עניים, לחצני הפעלה ו יציאה למנורה מהבהבת.

​בקרה לשער כנפיים

לוח בקרה אשר שולט על שני מנועי כנף בוכנה, לרוב מנועים אלו עובדים ללא מפסקי גבול, ללוח יש שליטה על הפרשי זמן בין כנפי השער לעבודה חלקה ושכנף אחת לא תפריע לשנייה. גם בלוח זה ישנן כניסות לעניים לחצני הפעלה ויציאה למנורה מהבהבת.

מקלט רדיו

יחידה אלקטרונית  מוזנת מתח עבודה נמוך, 12-24v, מתרגמת את אות הרדיו מהשלט , תדר 433Mhz, לפולס שלוח הבקרה יוכל לקבל להפעיל את השער. 

​מערכת טלפון לפתיחת שערים

מערכת אשר בה מותקן סים של חברת הסלולר, אנו מתקשרים למספר הסם, ובמידה ואנו מורשים במערכת, ינתן פולס ללוח הבקרה והשער יפתח. 

​תגי קרבה

מערכת מוזנת מתח נמוך, למערכת יש זכרון אליו מוכנסים תגי הקרבה ויחידת הקורא הקרבה עצמו, לאחר לימוד כל תגי הקרבה המורשים במערכת לזכרון, כל תג מורשה אשר יקורב לקורא, תנתן פקטדה ללוח הבקרה של השער והשער יפתח. 
 גלאי לולאה מגנטית לפתיחה:

לרוב משתמשים בו כאשר אנו צריכים יציאה חופשית מחניון, חורצים חריצים בצורת מרובע וטומנים בהם כבלי חשמל בקרקע. מיקום המרובע בדרך כלל על נתיב היציאה מספר מטרים לפני השער. כאשר רכב מגיע ודורך על המרובע החרוץ היחידה מזהה רכב (על ידי זיהוי המתכות של הרכב), ונותנת פקודה ללוח הבקרה לפתיחת השער.

מנוע לשער חשמלי נגרר טבול שמן
Welcome to Vectr (6).png
Welcome to Vectr (4).png

מנועי כנף

Welcome to Vectr (8).png
Welcome to Vectr (7).png

מנועים נגררים

מחסום באמצע.png
מחסום למטה .png

מחסומים

דלת מוסך למעלה
Welcome to Vectr (9).png

דלתות מוסך

Contact
bottom of page