top of page

שערים חשמליים - מנוע לשער חשמלי

מנוע לשער חשמלי​

מנוע לשער חשמלי הראשון היה מנוע הדיראולי, מנועים לשערים חשמליים אלו היו מנועים חזקים מיוחד ולעבודה אינטנסיבית, בדרך כלל במפעלים או בניני מגורים גדולים. משום שהמנוע לשער חשמלי ההידראולי נבנה לתנאים קשים,הוא נבנה באיכות גבוהה לכן מחירו היה גבוה ולא היה אטרקטיבי לשוק הפרטי. בהמשך יוצר ושווק מנוע לשער החשמלי אלקטרו-מכני, אשר בנוי בצורה פשוטה יותר ולכן מחירו היה נמוך יותר, והיה יותר משתלם לשוק הפרטי. מנוע לשער חשמלי אלקרו-מכני הוא מנוע אמין מאוד שכן הוא פשוט במבנה שלו, כמו כן תיקון שערים חשמליים עליהם מותקן מנוע אלקטרו-מכני הוא פשוט יותר שכן אין במערכת שמן, תיקון מנועים הדראוליים בשטח הוא פחות אפשרי מכיוון שהם מלאים בשמן, פתיחת מנוע הדראולי צריכה להיות בבית המלאכה ברמת נקיון מוקפדת להבטחת תיקון יעיל ואיכותי, כמו כן חלקי החילוף וזמן השיפוץ של מנועים אלו הוא ארוך יותר, לכן אחזקת מערכת הידראולית יקרה יותר. ישנם שערים חשמליים שעליהם חייבים להיות מותקנים מנועים הידראולים מפאת נפח עבודה גבוהה, חניונים בעלי מאות חניות.

במנוע לשער חשמלי אלקטרו מכני, החלקים זולים יחסית ועליות השיפוץ שלהם זולות יותר.

חשוב לבחור בקפידה חברה אשר תתן שירותי אחזקה או תיקון שערים חשמליים, כל תיקון לא מקצועי למנוע לשער חשמלי יפגע באמינות המערכת, ובהמשך באורך חיי המנוע לשער חשמלי.  

מנוע לשער חשמלי מורכב, כמו כל מנוע חשמלי מרוטור וסטטור. הרטור מסובב את גיר המנוע לשער חשמלי. הרוטור, הסטטור וגלגלי גיר המנוע מורכבים בתוך גוף אלומניום, ויוצרים ביחד את המנוע לשער חשמלי.

כמו כן בכל מנוע לשער חשמלי אמור להיות מנגנון שחרור במקרה של הפסקת חשמל, במקרה כזה השער החשמלי אינו יכול לנוע בכוחות עצמו ויש לנטרל את המנגנון כך שהשער החשמלי יוכל לנוע בחופשיות בצורה ידנית. בכל מנוע לשער חשמלי מנגנון זה שונה, ישנם מנגנוני נטרול שבנויים מידית שיש צורך למשוך לצורך נטרול המנוע לשער חשמלי, מנגנוני נטרול נוספים לנטרול מנוע לשער חשמלי הינם ידיות ומפתחות המצריכים מספר סיבובים אשר מנטרלים את גיר המנוע לשער חשמלי.  

מבחינת מתח עבודה נוכל למצוא מנוע לשער חשמלי אשר עובד על מתח 220 וולט או מתח נמוך של 12 וולט או 24 וולט. מנוע לשער חשמלי 220 וולט הינו מנוע אמין ופשוט , מערכות המתח נמוך בדרך כלל מתוחכמות יותר ומורכבות יותר, מערכת מנוע לשער חשמלי 24 וולט בטוחות יותר, שכן יכולת הרגישות להתפסות עצמים בשער גבוהה יותר מאשר במערכות ה220 וולט. כאשר המנוע לשער חשמלי אמור להניע שער הולכי רגל או שאנחנו מעוניינים בטיחות מקסימלית, מנוע לשער חשמלי 24 וולט  היא הבחירה הנכונה יותר.

            

שערים חשמליים לחניה

שערים חשמליים לחנייה, הינם הדרך הנוחה ביותר לסגירת חנייה, שערים חשמליים אלו מופעלים ע״י שלט רחוק או בקר סלולרי לנוחות מירבית. במרכזי הערים ישנה מצוקת חנייה, שערים אוטומטיים מבקרים את כניסת הרכבים לחנייה ובכך מונעים כניסת רכבים לא מורשים, כמו כן מגינים השערים האוטומטיים על רכבינו מפני גניבות רכב. שערים חשמליים לחניה מותאמים למבנה החניה, כל חניה יכולה להסגר על ידי שער מסוג אחד לפחות. לא בכל חניה ניתן להתקין את כל סוגי  השערים החשמליים, שכן לכל שער חשמלי יש מגבלות אשר לא יתאימו לכל חניה.
בכל השערים החשמליים לחנייה מומלץ להתקין מנוע לשער חשמלי מתוצרת איכותית, מנוע לשער חשמלי אכותי יכול להטיח לנו שנים של עבודה טובה, שקטה ואמינה. לאחר שבחרנו שער,ומנוע טוב כדאי לשים לב למתקין של המנוע לשער החשמלי. מנוע לשער חשמלי איכותי שמותקן בצורה חובבנית, לא יעבוד שנים וגם בזמן שהוא יעבוד, נוא לא יעבוד כמו שהוא אמור לעבוד, לכן חשוב לבחור חברה בעלת נסיון רב בהתקנת מנועים לשערים חשמליים. כמו כן שערים חשמליים הינם מכונה מסוכנת, חובה להתקין מנגנוני הגנה אשר יהפכו שערים חשמליים ליותר בטוחים. מנגנוני ההגנה הנפוצים לשערים חשמליים הינם תאי פוטו (עין), ספי בטיחות מגומי- מכניים או היתנגדותיים, מנורות אזהרה, וגלאי לולאה מגנטית. לכל מנוע לשער חשמלי צריך להיות מותקן לוח בקרה תואם שערים חשמליים, בלוחות בקרה כאלו צריכים להיות כניסות ויציאות התומכות במנגנוני הגנה אלו.   

תיקון שערים חשמליים

בחירת חברה לתיקון שערים חשמליים, היא בחירה לא פחות חשובה מבחירת החברה שתספק ותתקין את מנועי השערים החשמליים. חשוב להתאים את המנוע לשער החשמלי על פי נתוני השער, כגון מידות ומשקל. בנוסף צריך להבין את צורות ונפח העבודה המיועד למנוע השער החשמלי. שערים חשמליים במבנה עם חניון של 500 חניות יעבוד קשה יותר, ממנוע לשער חשמלי במבנה בעל 10 חניות, ןלכן לכל חניון יש את המנוע לשער חשמלי המותאם לו, ויאפשר תנועה שקטה ואמינה לאורך שנים. 
בתיקון שערים חשמליים חשוב להשתמש בציוד איכותי מתוצרת אירופאית, כגון תאי פוטו, גלאים, מקלטים, משדרים וכו׳, כך נבטיח איכות מוצר גבוהה, בהתקנת אביזרים אלו חשוב להשתמש בכבלים איכותיים, כדי למנוע בעיות חיווט (בעיות תקשורת).
כאשר אנו שומעים רעש בתנועת השער החשמלי או רואים חלק רופף או שבור, חשוב להזמין טכנאי לתיקון שערים חשמליים בהקדם, שכן דחיית תיקון המנוע לשער החשמלי יכולה ליצור תקלה גדולה שיותר אשר הייתה יכולה להסתיים בתיקון בעלות נמוכה, ועכשיו התקלה הקטנה גררה נזק גדול יותר המצריך תיקון שער חשמלי מקיף יותר ולכן יקר יותר.

תיקון שערים חשמליים מצריך ידע במכניקה וגם בחשמל, תקלות בשער עצמו כגון החלפת גלגלים לשער החשמלי הנגרר, בשערים חשמליים כנפיים בעיו בצירי השער בתושבות המנוע, או בחלקים מכניים במנוע עצמו. היבט נוסף של תיקון שערים חשמליים הינו ההיבט החשמלי , כגון חיווט המערכת, מתח הזנה, מתח נמוך לאביזרים כגון עיניים מנורות אזהרה ומקלטים, תכנות בקרת השער החשמלי לעבודה נכונה ובטוחה.

אלו הן דוגמאות מועטות לתקלות בסיסיות, ישנן עוד עשרות תקלות אשר מצריכות קריאה לטכנאי שערים חשמליים. מערכות מתקדמות כגון בקרים לשערים חשמליים bluetooth, מערכות רדיו, ובקרי פתיחת שער ע״י סלולר, מצריכים ידע בנושאי תקשורת, לכן טכנאי שערים חשמליים, צריך להתמצא בכל היבטים אלו, בשביל לפתור לכם את התקלה בשער ביעילות, במהירות ובמחיר הוגן.

Welcome to Vectr (6).png
Welcome to Vectr (4).png

מנועי כנף

Welcome to Vectr (8).png
Welcome to Vectr (7).png

מנועים נגררים

מחסום באמצע.png
מחסום למטה .png

מחסומים

דלת מוסך למעלה
Welcome to Vectr (9).png

דלתות מוסך

Contact
bottom of page